Ako neko može da pobijedi Real, to smo mi

147 19.04.2018 11:39 Volcano sport tim

Bajern Minhen je najveća evropska nada da Real Madrid po treći put zaredom neće osvojiti Ligu šampiona, smatra Karl Hajnc Rumenige, predsjednik bavarskog kluba, prenosi agencija Anadolija.

Upravo Bajern i Real sastaće se u polufinalu najjačeg evropskog fudbalskog klupskog takmičenja. “Bavarci“ su u utorak uveče osigurali plasman u finale Kupa Njemačke, a nešto ranije su osvojili novi naslov nacionalnog šampiona. Ubjedljiva pobjeda u Kupu protiv Bajer Leverkuzena rezultatom 6:2 bila je dovoljna da uvjeri Rumenigea kako Bajern može i u finale Lige šampiona.

"To je bila demonstracija kvalitetnog fudbala koji posjedujemo u timu u ovom trenutku. Naš tim ulijeva potpuno povjerenje i vjerujem da se navijači Bajerna trenutno osjećaju kao da su u raju. Moramo zadržati našu koncentraciju na polufinale Lige šampiona. Međutim, ako neko može u ovom trenutku pobijediti Real Madrid, onda je to Bajern", kazao je Rumenige za njemačke medije.

U drugom polufinalu Lige šampiona sastaće se Roma i Liverpul. Prve utakmice na programu su 24. i 25. aprila, a revanši sedam dana kasnije. Ovosezonsko finale igaće se 26. maja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.

Bajern je ove sezone stigao do šeste uzastopne titule šampiona Njemačke, ukupno 28. Do sada bavarski klub je pet puta bio najbolji u Evropi.