Vilanova je novi prvak

127 03.04.2018 09:03 Volcano sport tim

Košarkaši Vilanove novi su šampioni američke koledž lige (NCAA) pošto su u velikom finalu završnog turnira pobijedili Mičigen sa 79:62.

Vilanovu je do druge šampionske titule u posljednje tri sezone predvodio rezervista Donte Divinčenco sa 31 poenom. On je postigao 18 od 37 poena ekipe u prvom poluvremenu, a tokom utakmice pogodio je pet "trojki" iz sedam pokušaja. Imao je i pet skokova, tri asistencije i dve blokade.

Upitan da li je više uživao u postignutim "trojkama" ili blokadama, Divinčenco je odgovorio da mu je draža dobra igra u odbrani.

"Blokade, definitivno. Ponosan sam na to kako sam odigrao odbranu i donio energiju ekipi", naveo je Divinčenco, koji je proglašen za najboljeg igrača utakmice.

Mičigen je vodio sa 21:14 na 11 minuta prije kraja prvog poluvremena, ali je Vilanova uspjela da preokrene na 37:28 prije poluvremena i do kraja je uspjela da uveća prednost i osvoji svoju treću titulu.

Vilanova je u svih šest utakmica ostvarila pobjede sa dvocifrenom razlikom, što je do sada uspjelo samo Mičigen Stejtu (2000), Djuku (2001) i Sjevernoj Karolini (2009).

"Najbolju utakmicu smo odigrali u finalu", rekao je trener Vilanove Džej Rajt.

Majkel Bridžis u pobjedi je učestvovao sa 19 poena i uz Divinčenca jedini je igrač pobjedničkog tima sa dvocifrenim brojem poena.

Mičigen je prekinuo niz od 14 pobjeda, a najefikasniji u tom timu bio je Muhamad Ali Abdur Rahman sa 23 poena. Moric Vagner postigao je 16 poena uz sedam skokova.